Ny innpakning – samme gode innhold!

Nytt segment fra Rotabroach: Produktene som sparer deg for både frustrasjon og tid!

RASO ruller ut varemerket SiteH3ro™ fra Rotabroach: bruk muttertrekkeren til å bore, utvide, bearbeide og gjenge hull med samme verktøy – raskt, sikkert og kostnadseffektivt.

Bilde av en mann som demonstrerer en elektrisk drill
Varemerket SiteH3ro™ er en ny produktgruppe fra Rotabroach som muliggjør at du enkelt kan bruke muttertrekkeren til å både bore, utvide, bearbeide og gjenge hull i stålkonstruksjoner. – Denne løsningen er svært tidsbesparende for alle som jobber med stålkonstruksjoner og gir dem et konkurransefortrinn, sier Kenneth Salen, RASOs selger innen industrisegmentet.

– Alle montører og håndverkere som har jobbet med stålkonstruksjoner med hull i seg, har opplevd at bolten ikke passer. Det skaper både frustrasjon og ekstra tidsforbruk. Med dette geniale verktøyet løser du problemet i løpet av sekunder!

Det sier en entusiastisk Kenneth Salen, RASOs selger innen industrisegmentet. Etter en periode med testing, opplæring og innhenting av erfaring ruller selskapet nå for fullt ut varemerket SiteH3ro™ – en ny produktgruppe fra Rotabroach.

Nå kan du enkelt bruke muttertrekkeren til å bore, utvide, bearbeide og gjenge hull – alt med ett og samme verktøy. Ved å bytte ut pipen på muttertrekkeren med en SiteH3ro™-verktøyholder kan man utføre flere operasjoner raskt og effektivt.

Langt og godt samarbeid

RASO i Rakkestad har samarbeidet tett med Rotabroach siden 1990-tallet, en engelsk kvalitetsprodusent som spesialiserer seg på verktøy for presisjonsboring og kutting i metall – spesielt i krevende industrier som skipsbygging, brokonstruksjon, stålproduksjon, landbruk, fornybar energi og olje- og gasssektoren.

RASO har agenturet på Rotabroach i Norge, hvor SiteH3ro™ er en del av porteføljen. Den nye satsingen består blant annet av slagbrotsj, slagstegbrotsj og gjengeverktøy. Alle verktøyene er utviklet for bruk med muttertrekker – perfekt for både byggeplasser og verksteder.

Kenneth er overbevist om at produktene representerer et betydelig innsparingspotensial for alle som jobber med montering av stålkonstruksjoner. I tillegg bidrar de til økt sikkerhet, spesielt ved arbeid i høyden.

Når bolten ikke passer

– Det finnes nesten ikke noe mer frustrerende enn når bolten ikke passer fordi det er bommet noen millimeter i produksjonen. Hullet kan være litt for trangt, kantene ujevne, eller det kan ha «sakset» – og dermed ikke passe standardbolter eller gjenger.

Tradisjonelt må slike hull bearbeides med fil, drill eller andre maskiner – ofte tidkrevende ekstraarbeid, særlig ved store dimensjoner. Feil bearbeiding kan dessuten svekke både sikkerhet og konstruksjonsstyrke.

Tid spart er penger tjent

– I stedet for å bytte verktøy og file, bore og justere får du riktig diameter, rundhet og overflate i løpet av få sekunder! Det sier litt om hvor mye tid man kan spare på et større prosjekt. Mange tror det nesten ikke før de ser det demonstrert, sier Salen – og minner om at tidsbesparelsen også gir direkte utslag på bunnlinjen.

SiteH3ro™-konseptet kan dessuten ikke bare bore og utvide hull – det kan også gjenge direkte i dimensjoner fra M5 til M30. Dermed trenger du kun ett verktøy for hele prosessen, uten å bytte mellom flere løsninger.

– Verktøyene er produsert i svært hardføre materialer som tåler høy belastning ved gjenging og bearbeiding av stål. Resultatet er raskt, sikkert arbeid – og lang levetid på verktøyene.

Mange dimensjoner – én løsning

Slagstegbrotsjene dekker dimensjoner fra 8 til 28 mm. De brukes til å utvide eksisterende hull stegvis, og kan benyttes på platetykkelser opp til 12 mm. Slagstegborene har trinnvis økende diameter og gir riktig dimensjon og presisjon i én operasjon. De kan brukes direkte på platen uten forhåndsboret hull, i størrelser fra 4 til 30 mm – på plater opptil 5 mm tykkelse.

En stoppring hindrer slagbrotsjen i å gå for dypt og sikrer den under bruk. Spisse fluter skyter sponet ut på baksiden av hullet, slik at brukeren ikke får det i ansiktet.

– Med to medfølgende verktøyholdere – ½” og ¾” – har man tilgang til hele verktøysortimentet. Produktene leveres i praktiske kit med robuste kofferter – klare for alle som jobber med stålkonstruksjoner! Alle deler selges også separat etter eget ønske.