Vi stakk innom da «sirkuset» stoppet hos Entrack Moss, hvor besøkende kunne se nærmere på 50–60 maskiner i alle varianter, slå av en fagprat og hygge seg med noe godt å spise og drikke. Selv været denne sensommerdagen viste seg fra sin aller beste side, folk strømmet til og salget gikk over all forventning.
Spesielt jubileumsutgaven av hjullasteren Kramer 8085, levert med mye ekstrautsyr, skapte stor pågang under hele touren, og mange kontrakter ble signert, forteller Hans Christian Hagen, salg og produktansvarlig Yanmar og Kramer.
– I tillegg til en særdeles god pris fikk de med en verktøytralle på kjøpet. Det var det naturlig nok mange som lot seg friste av!
Også mange øvrige maskiner og utstyr var godt rabattert, så her slo virkelig selskapet på stortromma som en gest til sine kunder. I tillegg er det en viktig markering for å vise seg fram i markedet.
– Vi kan tilby markedets laveste priser til alle som har en gammel traktor eller anleggsmaskin som trenger nytt understell eller slitedeler, og vi har maskiner i alle størrelser for å grave, forflytte masser eller løfte tungt. Vår kundegruppe favner både bilbutikker, pukkverk, anleggsgartnere, entreprenører, skogbruk, landbruk, vaktmestertjenester, borettslag og så videre.
Artikkelen fortsetter nedenfor
Bilde 1
Bilde 2
Bilde 3
Startet med kvalitetsdeler og utstyr
Entrack AS ble etablert i 1976 som leverandør av deler og utstyr til anleggsbransjen. Ideen var å kunne tilby kvalitetsdeler til en bedre pris enn de ofte dyre originaldelene. De første årene ble det jobbet hardt for å finne flere leverandører med riktige produkter som hadde rett kvalitet og pris. Ettersom bedriften vokste, kom det stadig til agenturer og ansatte.
Fra å være en avdeling på Grinder i oppstarten er Entrack nå et landsdekkende selskap med over 100 ansatte fordelt på ti avdelinger over hele Norge. Selskapet har agentur på kjente merkevarer som Kobelco, Swepac, Ljungby Maskin, MB Crusher, Kramer hjullastere og Yanmars anleggsmaskinprogram. De to sistnevnte agenturene fikk de gjennom oppkjøpet av H&H Maskiner i Moss, som ble etablert i 2005 av Hans Christian Hagen og Tom Erik Huuse.
Begge har i dag en sentral rolle i avdelingen i Moss, som fortsatt holder til i H&H Maskiners tidligere lokaler på Solgaard Skog. Her disponerer de egnede lokaler på rundt 2.000 kvadratmeter med lager, verksted, butikk og kontorer.
– Vi er ti dedikerte og løsningsorienterte ansatte som betjener store deler av Østlandet både med salg og service. Nettopp det omfattende serviceapparatet er en av våre største salgsargumenter. Komplette servicebiler og dyktige teknikere gir rask responstid.
Alle som bruker anleggsmaskiner, vet at det fra tid til annen kan oppstå problemer. Spørsmålet er hvordan det løses. I tillegg til Entracks svært konkurransedyktige nye og brukte maskiner er det nettopp serviceapparatet som gjør at kundene kommer tilbake gang på gang. I dag har selskapet over 40.000 kunder landet rundt.
– Vi skal være den beste samarbeidspartneren for kundene våre og sørge for at de får et konkurransefortrinn i arbeidshverdagen, understreker Hagen.